Staff

Senior Leadership Team

  • Barbara Tewe – Head Teacher/SENDCo
  • Kim Buttle – Deputy Head
  • Liz Tracy – School Business Manager
  • Anne Keenan – 0-3 Senior Leader

Office & Admin Staff

  • Liz Tracy – School Business Manager
  • Grainne Bean – PA to Head Teacher & Senior Leadership Team
  • Iysha O’Sullivan – Senior Admin Assistant
  • Carol Lawrence – Admin Assistant

Family Support

  • Lois Robins – Family Worker

Special Educational Needs/Rainbow Class

  • Barbara Tewe –  Head Teacher / SENDCo
  • Karen Copas – Inclusion and Support Lead
  • Joanne Yang – SEND Class / Curriculum Lead
  • Julia Rogers – SEND Qualified Early Years Worker
  • Elaine Flynn – SEND Qualified Early Years Worker
  • Kerry Watson – SEND Support Worker

Purple Class (0-2 years)

  • Alice Rolls – Senior Room Leader
  • Fiona Taylor- Qualified Early Years Worker

Red Class (2-3 years)

  • Anne Keenan – Senior Leader
  • Michelle Clark – Qualified Early Years Worker
  • Kelly Gale – Qualified Early Years Worker
  • Sarah Whittaker – Early Years Worker
  • Michelle Rolls – Qualified Early Years Worker
  • Hayley Miller – Early Years Worker
  • Emma McGarrigle – Qualified Early Years Worker

Orange Class (2-3 years)

  • Rebecca Gormley – Qualified Early Years Worker
  • Karen Oliver – Qualified Early Years Worker
  • Louise Preece – Qualified Early Years Worker
  • Ilmiye O’Sullivan – Early Years Worker

Green Class (3-5 years)

  • Maddie Lockett – Class Teacher / Literacy and C& L Lead
  • Viv Pawaar – Senior Early Years Worker 
  • Kyenart Tariq – Qualified Early Years Worker
  • Cynthia Ackie – Qualified Early Years Worker

Blue Class (3-5 years)

  • Karen Bye – Class Teacher / Maths Curriculum Lead
  • Sophie Gooding – Qualified Early Years Worker
  • Emma McGrath – Qualified Early Years Worker
  • Hayley Campbell – Qualified Early Years Worker

Yellow Class (3-5 years)

  • Abi Filmer – Class / Curriculum Lead
  • Jayne Jarvis – Class / Curriculum Lead
  • Sinead Holm – Qualified Early Years Worker
  • Bally Chohan – Early Years Worker 

Lunchtime Supervisors

  • Hootsa Forgani-Ashraf
  • Donna Callaway
  • Emma Haughian
  • Shabina Ahmed

Afterschool Club

  • Rahnama Ali
  • Ilmiye O’Sullivan

Site & Cleaning

  • Donna Callaway – Caretaker
  • Michael Pinckney – Caretaker
  • Louise Potter – Cleaner
  • Michelle Cook – Cleaner (Maternity Leave) 
  • Joanna Pankros – Cleaner

Catering

  • Carol Cook – 0-3’s Cook